» » Добриво гіппеаструма: органічні, мінеральні та позакореневе підживлення

Добриво гіппеаструма: органічні, мінеральні та позакореневе підживлення

Певні квітникарі ігнорують досягнення агрохімії, тому в якості підгодовувань при посадці гіппеаструма вибирають органічні добрива. Джерелом живлення для молодих рослин стає пташиний послід, пекарські дріжджі, деревна зола та багато іншого. Але поради щодо дотримання правильного догляду, термінів та додавання інших добрив не втрачають своєї актуальності.

Органічні добрива для гіппеаструма

Гіпеаструм догляд вимагає особливий при внесенні органічних добрив. Зокрема, перегній та послід краще вносити восени. Навколо кущів викопують канавки, куди вносять органіку та засипають грунтом. Свіжий послід вимагає акуратного застосування, оскільки може нашкодити коріння та стебель. Краще використовувати перепрілий перегній. Після осіннього добрива гіппеаструм «прокинеться» навесні з необхідним запасом харчування. Влітку його можна підгодувати розчином з 10 л води на 1 кг посліду.

Дріжджовий розчин використовують з середини весни до середини серпня. Розчиняють 1 кг свіжих дріжджів в 10 л теплої води. Вийде концентрат, який перед застосуванням розводять водою в пропорції 1:10. Під кожен кущ заливають 1 л розчину, повторюють через місяць.

Деревна зола виручає на кислих грунтах. Вона забезпечує розвиток гіппеаструма, подовжує період цвітіння. Застосовувати золу можна різними способами: розсипати по осені під кущі, полити розчином в період вегетації.

Мінеральні добрива для гіппеаструма

Основні речовини, яких потребує гіппеаструм – калій, азот, фосфор. Трохи менше потрібно сірки, кальцію та магнію. В якості вітамінних добавок гіппеаструму додають залізо, бор, марганець, молібден, мідь. Кожен елемент підгодівлі грає свою роль:

  1. Фосфор. Стимулює розвиток коренів, цвітіння, прискорює визрівання пагонів, що допомагає пережити зиму. Для підгодівлі використовують суперфосфат, амофос.
  2. Азот. Великий обсяг необхідний навесні та на початку літнього сезону. Стимулює ріст пагонів, розростання зелені. В якості добрива застосовуються сечовина, аміачна селітра.
  3. Кальцій. Зміцнює кореневу систему, покращує яскравість кольору.
  4. Калій. Підвищує імунітет та морозостійкість куща за рахунок накопичення цукрів. Влітку рослина краще переносить спеку за рахунок утримання води. У тандемі з фосфором калій позитивно впливає на цвітіння та яскравість бутонів. З цією метою застосовують сірчанокислий калій, калимагнезию.
  5. Магній. Стимулює формування хлорофілу.
  6. Сірка. Підвищує біодоступність поживних елементів в грунті.

В якості добрива для гіппеаструма навесні нерідко використовують комплексні препарати, такі як «Кеміра», «Агрікола», «Дженджик». В кінці періоду вегетації кущ удобрюють препаратами з міддю, калієм, фосфором, залізом, цинком для підвищення стійкості до морозів.

Позакореневе підживлення гіппеаструма

Крім основних добрив протягом всього сезону садівники використовують позакореневе підживлення гіппеаструма. Корисні речовини вбираються стеблами та листами рослини. Застосовувати препарати рекомендується в суху та ясну погоду. Рідина розлучається безпосередньо перед обприскуванням. Можна застосовувати склади приготовані своїми руками або магазинні.

12 июнь 2021 /
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится

Похожие новости

Сучасні бомбери: cтиль мілітарі актуальний як ніколи

З тих пір, як люди винайшли одяг, він давно вже перестав виконувати чисто технічні функції, як то зігрівати тіло і захищати його від подряпин та опіків.

Символи на вишиванках

Чи знаєте ви що, орнаменти, гаптовані на національному українському одязі, несуть певний сенс.

Види та характеристики троянд

Красиві витончені бутони, розкішний аромат та прекрасний вигляд, неможливо не зупинити погляд на цій привабливій квітці. Троянда - королева квітучих культур. Ці квіти - найбажаніше та найвитонченіше

Льняний одяг: особливості носіння та переваги

Квітки льону виглядають просто дивовижно, проте їх цвітіння нетривале. Опівдні вони починають в'янути під гарячими променями сонця. Однак нетривале життя квіт не відображається на життєвому циклі

Гербіциди

Гербіциди використовуються при боротьбі з небажаною рослинністю (наприклад, бур’янами). Вони допомагають очистити землю хімічним методом.

Чи можна подати на аліменти будучи в шлюбі?

Яке б не було величне кохання, рано чи пізно воно вимушене проходити випробування побутом. І, на жаль, не завжди воно витримує, закінчуючись сварками.
Комментарии

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код:
Популярные новости
Самый большой клад золотых монет в Великобритании«Оргонный накопитель» Вильгельма РайхаТайны космоса: вселенская панспермия?Речь и орудийная деятельность контролируются единым центром в базальных ядрахНасыпь в крепостьУникальные каменные орудия из Денисовой пещеры были изготовлены древнейшими денисовцамиКарантинный бунт в Севастополе в 1830 г.Грабитель гробниц на деле оказался жертвой